نرم افزار تست هوش هیجانی (EQ)

 

هوش هیجانی یا همان EQ نوع دیگری از باهوش بودن است که به درک احساسات خود و دیگران برای تصمیم گیری مناسب در زندگی اشاره دارد.

آگاهی از وضعیت هوش هیجانی آنچنان اهمیت دارد که توسعه آن می تواند تفاوت شکست و یا موفقیت در زندگی شخصی و شغلی شما را مشخص کند

تست هوش هیجانی بار ان که از آن با عنوان هایی مانند تست EQ ، تست هوش عاطفی ، تست هوش اجتماعی و تست هوش احساسی نیز یاد می شود ، به بررسی پانزده عامل هوش هیجانی یعنی استقلال ، خودابرازی ، عزت نفس ، خودشکوفایی ، خودآگاهی هیجانی ، روابط بین فردی ، مسئولیت پذیری اجتماعی ، همدلی ، قدرت حل مسئله ، انعطاف پذیری ، واقع گرایی ، تحمل فشار روانی ، کنترل تکانش ، شادمانی و خوشبینی می پردازد.

بعد از تکمیل تست هوش هیجانی بار آن ، تفسیری در اختیار شما قرار می گیرد که به شما خواهد گفت، کدام یک از مولفه های هوش هیجانی جزء نقاط قوت شما محسوب می شوند و کدام مولفه ها نقطه ضعف شما هستند که می توانید بر روی آن ها کار کرده و آن ها را بهبود بخشید.

 

 


قابل اجرا در سیستم عامل های:

- Microsoft Windows XP SP3 - Microsoft Windows Vista SP2 - Microsoft Windows 7 SP1 - Microsoft Windows 8 - Microsoft Windows 8.1 - Microsoft Windows 10 - Microsoft Windows Server 2003 SP2 - Microsoft Windows 2003 R2 SP2 - Microsoft Windows Server 2008 SP2 - Microsoft Windows 2008 R2 SP1 - Microsoft Windows Server 2012 - Microsoft Windows 2012 R2 - Microsoft Windows Server 2016

نرم افزار مورد نیاز جهت اجرای نرم افزار:

Microsoft .NET Framework Redistributable Package -

 

دانلود نرم افزار : لینک دانلود

پسورد فایل: www.jabarzadeh.com

 

توصیه برای بهبود هوش هیجانی

برای اینکه هوش هیجانی شما تقویت شود، توصیه ما این است که به این نکات توجه داشته باشید:

 

۱- مسئولیت عواطف و همچنین کامیابی های تان را بپذیرید.

۲- به جای برچسب زدن به رفتار و انگیزه های دیگران، احساسات خودتان را بازنگری کنید.

۳- مهارت های مؤثر سازش جویانه  را برای حالت خاص روانی توسعه دهید. یاد بگیرید آرامش خود را حفظ کنید، وقتی هیجان زده هستید و برعکس پر تلاش و پرتحرک باشید، وقتی احساس خمودگی و ضعف می کنید.

۴- به دنبال کسب پیروزی باشید . ازشرایط منطقی درس بیاموزید و به دنبال زندگی شاد باشید.

۵- با خودتان صادق باشید. احساسات منفی تان را بپذیرید و به دنبال یافتن منشأ آن باشید. به دنبال راه حل هایی  باشید تا به طور جدی بتوانید مشکلات راحل کنید.

۶- به احساسات دیگران احترام بگذارید و به آنان نشان دهید برای شان احترام قائلید.

۷- از افرادی که به احساسات شما احترام نمی گذارند یا قبول تان ندارند، دوری کنید.

۸- دو برابر آنچه حرف می زنید، گوش کنید.

۹- به ارتباطات غیرکلامی اهمیت دهید . وقتی با دیگران ارتباط  برقرارمی کنید، به چهره شان نگاه کنید، به لحن صدای شان توجه کنید، علائم تن گفتاری(حرکات بدن) را به ذهن بسپارید و آنها را مدنظر قرار دهید.

۱۰-  بدانید بهبود هوش هیجانی به زمان نیازدارد. صبر وحوصله کنید ودر این مورد عجله نداشته باشید.

 

 

نرم افزار تست افسردگی (تست بک)

 

این نرم افزار  پیاده سازی شده جهت تست افسردگی شما ؛

تست تعیین میزان افسردگی دکتر بک از معتبرترین تستهای افسردگی در دنیا میباشد که مورد استفاده های مختلف بالینی و دانشگاه را دارا میباشد.

شما با انجام این آزمون میزان افسرگی خود را میتوانید به راحتی محاسبه کنید. به یاد داشته باشید تنها یک بار ارزیابی برای تصمیم گیری کافی نیست. توصیه میکنیم حداقل 3 بار در طول هفته این تست را انجام دهید و سپس میانگین امتیازات را ملاک تصمیم گیری خود بدانید.

 

 


قابل اجرا در سیستم عامل های:

- Microsoft Windows XP SP3 - Microsoft Windows Vista SP2 - Microsoft Windows 7 SP1 - Microsoft Windows 8 - Microsoft Windows 8.1 - Microsoft Windows 10 - Microsoft Windows Server 2003 SP2 - Microsoft Windows 2003 R2 SP2 - Microsoft Windows Server 2008 SP2 - Microsoft Windows 2008 R2 SP1 - Microsoft Windows Server 2012 - Microsoft Windows 2012 R2 - Microsoft Windows Server 2016

نرم افزار مورد نیاز جهت اجرای نرم افزار:

Microsoft .NET Framework Redistributable Package -

 

دانلود نرم : لینک دانلود

پسورد فایل: www.jabarzadeh.com

 

تست هوش (IQ)

تا حالا فکر کردین که ضریب هوشی شما چقدره ؟

ضریب هوش متوسط بین 95 تا 110 بوده و ضریب هوشی اکثر انسان ها مابین این دو عدد قرار دارد !

راهنما : تعداد سوالات 40 تا هستش و شما 40 دقیقه برای پاسخ دادن زمان دارید برای پاسخ دادن باید مشخص کنید در جای خالی کدامیک از اشکال A تا H باید قرار گیرد که با 8 شکل دیگر هماهنگ باشد.

 

 

شروع تست

 

 جهت اجرای این تست حتما باید نرم افزار فلش پلیر (Adobe Flash Player) نصب باشد. 

درمان افسردگی خفیف

تشخیص به موقع و درمان افسردگی خفیف شدت و مدت علایم و همچنین احتمال به وجود آمدن یک دوره افسردگی شدید را کاهش می‌دهد. استفاده از تست‌های روانشناسی مانند تست افسردگی بک یا تست افسردگی دکتر برنز نیز می‌تواند به تشخیص درست کمک کند. برای درمان این نوع افسردگی نیز، روانپزشکان و روانشناسان ممکن است از روان‌درمانی یا به کارگیری داروهای ضدافسردگی و یا ترکیبی از اینها استفاده کنند اما به کارگیری برخی نکات عملی در زندگی روزمره نیز می‌تواند کمک شایانی به درمان افسردگی خفیف کند. از جمله این توصیه‌ها عبارتند از:


1-
ورزش کردن مداوم

 • ورزش با تنظیم سروتونین و نوراپی نفرین مغز به کاهش افسردگی و درمان افسردگی خفیف کمک می‌کند. نشان داده شده است که ورزش کردن به اندازه داروهای ضد افسردگی یا حتی بیشتر از آن‌ها مفید است. ورزش می‌تواند اعتماد بنفس شما را افزایش دهد، اخلاقتان را خوب کند و خواب آرامی به شما هدیه دهد. بعلاوه برخی از ورزش‌ها شما را به تعامل با دیگران، بازی‌های گروهی و یا رفتن به باشگاه وا می‌دارد. و همین اتفاق می‌تواند انزوای اجتماعی که در بین بسیاری از افسرده‌ها مشترک است را نیز بهبود ببخشد.

2- داشتن رژیم غذایی سالم

 • داشتن رژیم غذایی سالم در درمان افسردگی خفیف بسیار با اهمیت است. به نظر می‌رسد افرادی که سطح ویتامین D بدن آنها کمتر از میزان طبیعی است بیشتر در معرض ابتلا به افسردگی هستند. علاوه بر ویتامین D که می‌تواند افسردگی، زوال عقل و دیابت را کاهش دهد، روغن ماهی نیز در درمان افسردگی نقش بسزایی را ایفا می‌کند. همچنین برای درمان افسردگی مصرف مواد مغذی دیگری نظیر اسیدهای آمینه، فولات، ید، آهن، منیزیم، اسیدهای چرب، امگا۳، سلنیوم، ویتامین B و روی نیز کمک کننده‌اند.
 • موادی نظیر الکل، کافیین، شیرین کننده‌های مصنوعی، روغن هیدروژنه، مواد غذایی فرآوری شده، قند تصفیه شده و غذاهای غنی شده با سدیم نیز می‌تواند موجب اختلال در سطح قند خون، سیستم عصبی و یا صدمه به مغز شده و علایم افسردگی را تشدید کند.

3- سبک زندگی حداقل گرایی به جای کمال گرایی

 • کمال گرایی افراد را مستعد افسردگی می‌کند. در واقع به دنبال بهترین‌ها بودن یا ارتقای شغلی شرایط استرس آور زندگی را افزایش می‌دهد. تمرین قناعت و رضایت داشتن از داشته‌ها کمک زیادی به درمان افسردگی خفیف شما می‌کند.

4- نوشتن افکار و احساسات

 • نوشتن احساسات و افکار ذهن شما را سبک می‌کند و از آشفتگی آن می‌کاهد. داشتن دفتر خاطرات خلق و خو شما را در مسیر این تفکر که اتقاقات مثبت در زندگی شما رخ می‌دهد قرار داده و مانع می‌شود که افکار منفی به زندگی شما راه یابد. دفتر خاطرات خلق و خو اتفاقات منفی را در چشم اندازی دور نگه می‌دارد و یادآوری می‌کند که روزهای مثبت حتما اتفاق می‌افتند.

5- مثبت اندیش بودن

 • موسیقی شاد گوش بدهید، به پیاده روی رفته و در حین قدم زدن افکار منفی را از خود دور کنید و به جنبه‌های مثبت زندگیتان فکر کنید.

 

 

6- تمرین تمرکز حواس با یوگا و مدیتیشن

 • هنگامی که شما افسرده هستید افکار منفی مانند آبی که از سد شکسته‌ای سرازیر می‌شود به ذهن شما هجوم می‌آورد. از آن‌جا که نمی‌توانید افکار خود را تحت کنترل درآورید ترس و درماندگی شما را فلج خواهد کرد. شما با کمک تمرینات تمرکز حواس و مدیتیشن می‌توانید هجوم افکار منفی را متوقف کنید. تمرینات یوگا نیز به شما کمک می‌کند استرس، خشم و افسردگی خود را کاهش داده و همچنین خواب آرامی داشته باشید.

7- حفظ تعاملات اجتماعی

 • بخشی از بیماری افسردگی، انزوای اجتماعی است که خود به عنوان یکی از دلایل اصلی پیشرفت بیماری شمرده می‌شود. ظاهرا خروج از تعاملات اجتماعی واکنش‌هاس استرسی و منفی مغز را افزایش می‌دهد. بنابراین در دوران افسردگی با دوستان و اطرافیان قابل اعتماد خود معاشرت کنید و اجازه دهید که درگذر از این بحران به شما کمک کنند. اما مراقب باشید با افرادی که افکار منفی شما را بیشتر می‌کنند ارتباط نداشته باشید.

 

8- تدارک موقعیت‌های نشاط آور

 • در هنگام بروز علایم افسردگی خود را در معرض شرایط خنده‌آور قرار دهید. تماشای یک فیلم کمدی، خواندن کتاب‌های طنز و ملاقات با دوستان شوخ‌طبع می‌تواند بهترین داروی شما باشد. مهم نیست که خنده‌های عمیق شما کودکانه، احمقانه و یا عجیب و غریب قلمداد شود. برای درمان افسردگی خفیف خود یک جیره روزانه خندیدن لحاظ کنید.

 

 

9- دوستی با طبیعت

 • پرورش گل و گیاه یا باغبانی می‌تواند تاثیر مثبت زیادی در درمان افسردگی خفیف داشته باشد. حتی می‌توانید بخش کوچکی از مواد غذایی خود را در گلدان‌های خانگی پرورش دهید و علاوه بر بهره‌گیری از انرژی مثبت باغبانی، به رژیم غذایی سالم خود کمک کنید.

 

10- توکل و ایمان به خداوند

 • در تحقیقات بسیاری تاثير ايمان به خدا بر درمان بيماران مبتلا به افسردگی به اثبات رسیده است. محققان دريافتند كه آدم‌های باايمان كمتر دچار افسردگی می‌شوند يا پس از بيماری زودتر بهبود می‌يابند. ایمان به نیرویی برتر، حکیم و مهربان که اراده‌اش مافوق همه اراده‌هاست به شما آرامشی هدیه می‌کند که می‌تواند افسردگی و اضطراب را دور سازد

 

درمان گیاهی افسردگی یک روش درمانی برای این بیماری شایع روحی است که مخصوصا برای کسانی که تمایلی به استفاده از داروهای شیمیایی ندارند مفید است و عوارض بسیار کمتری به همراه دارد. گیاهان دارویی در درمان بسیاری از بیماری‌های جسمانی و روانی مورد استفاده قرار می‌گیرند. تاثیر داورهای گیاهی بر روی افسردگی نیز شناخته شده و می‌توان حالات خفیف تا متوسط بیماری و علائم خاص آن را به کمک بعضی گیاهان درمان کرد. در این مطلب به معرفی تعدادی از این گیاهان و طرز تهیه چند چای مفید می‌پردازیم.


 

گیاهان دارویی مفید در درمان افسردگی

 

سنبل الطیب آرامبخش

این گیاه دلهره، تشویش و نگرانی را تا حد زیادی از بین می‌برد و جایگزین خوبی برای قرص‌ها و داروهای آرام‌بخش است. معالج تمام حالات عصبی، سرگیجه، ناآرامی‌های عصبی، ضدترس شبانه اطفال و آرام‌بخش بسیار خوبی برای کارهای فکری زیاد است. سنبل الطیب پس از خشک شدن به رنگ قهوه‌ای درمی‌آید و طعم آن تلخ ولی خوشبو و معطر است و عطر آن پس از خشک شدن، بیشتر می‌شود. بوی مطبوع این گیاه به قدری است که گربه آن را از فواصل دور هم تشخیص می‌دهد و به طرف آن می‌رود؛ به همین علت، به این گیاه علف گربه نیز می‌گویند. سنبل الطیب باید در حرارت کم خشک شود زیرا حرارت بالا تمام اثر دارویی آن را از بین می‌برد و تاثیر دارویی ریشه تازه این گیاه، 3برابر خشک شده آن است.

زعفران شادی آور

زعفران به عنوان یکی از ارزشمندترین گیاهان در همه جای دنیا شناخته شده است که حاوی کاروتنوئیدها ازجمله پروویتامین A است و در درمان گیاهی افسردگی به کار می‌رود. زعفران خاصیت ضد افسردگی و همچنین تسکین درد و ضدالتهابی دارد. به علاوه در رفع مشکلات جنسی مربوط به افسردگی نیز تاثیر گذار است.

با توجه به اینکه مواد معطر گیاه در حالت پودر شده، بسیار سریع‌تر از پودر نشده آن تبخیر می‌شود پس بهتر است زعفران را تا موقع مصرف پودر نکنید یا در صورت پودر کردن، در ظرف دربسته نگهداری کنید. از مضرات زعفران این است که روی سیستم تولید مثل اثر دارد؛ بنابراین زنان حامله باید از خوردن زیاد آن اجتناب کنند.

 

 

 

درمان افسردگی شدید چگونه است؟

افسرگی شدید و یا بالینی یک بیماری جدی اما قابل درمان است. بسته به شدت علائم ممکن است پزشک با یک سری دارو درمان را آغاز کند. علاوه بر این از برخی درمان‌های روانشناسی همچون صحبت درمانی و یا سایکوتراپی نیز استفاده خواهید کرد.

 

درمان افسردگی شدید امکان پذیر است!

گاهی اوقات برای درمان افسردگی شدید داروهای دیگری نیز به داروهای ضدافسردگی اضافه می‌شوند تا اثر دارو را افزایش دهند. علاوه بر این ممکن است پزشک دارویی را در دوزهای مختلف برای شما تجویز کند تا تشخیص دهد که کدام دارو برای شما مناسب است.

اگر علائم افسردگی شدت زیادی داشته باشد ممکن است برای درمان افسردگی شدید از شوک درمانی یا الکتروشوک استفاده شود.

 

 

Ticket
پاسخگویی 24 ساعته  jabarzadeh@gmail.com
Live Chat

گفتگوی آنلاینپاسخ فوری

Call us

تماس با ما 09120413229